آشنایی با رده بندی سنی فیلم ها

سلام خدمت همه پلاس مووی های عزیز 🙂

امروز میخوایم مطلب مهمی رو در کنار فیلم ها و سریال های جذاب سایت قرار بدیم که قطعا به دردتون میخوره ! شما قطعا هنگام دانلود فیلم و مشاهده پست ها کنارشون علامت های اختصاری رو دیدید که زیاد براتون قابل درک و فهم نبوده و زیاد توجهی نمیکردید !

خب این علامت ها درواقع رده بندی سنی فیلم ها و سریال هاست که به شما نشون میده این فیلم برای چه رنج سنی مناسبه و یا نامناسبه و از اونجایی که سایت پلاس مووی تماما طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و ثبت شده در سایت فرهنگ و ارشاد اسلامیه به شما توصیه میکنه تا با توجه به رنج سنی ارائه شده فیلمتون رو دانلود کنید و لذت ببرید !

☑️ نمونه هایی از رده بندی سنی در مطالب پلاس مووی :


خب در پایین توضیحاتی درمورد هریک از علامت های بالا ارائه میدم تا شما عزیزان با مفهوم این علامت ها آشنا بشید !

✏️ لازم به ذکره که هر کشور برای خودش علامت اختصاری خاص خودش رو داره که بعضی از انها به طور رسمی و بین المللی هستن که توی سایت های جهانی استفاده میشه 🙂 و ما و دیگر سایت های فیلم و سریال از رده بندی بین المللی استفاده میکنیم ! البته برای راحتی سایت های ایرانی بجای PG-13 از -۱۳ استفاده میکنند تا کاربر راحت تر رده سنی رو تشخیص بده و سردرگم نشه !

 

 

     G – مجاز برای تمام سنین

فیلم ها با رده سنی G برای تمام سنین و افراد مناسب میباشند !

       PG-13 – هشدار برای والدین

     برخی از بخش های این فیلم ها ممکن است برای کودکان زیر ۱۳ سال نامناسب باشند. والدین باید احتیاط کنند بدین منظور که برخی از صحنه های فیلم ممکن است برای پیش از نوجوانی نامناسب باشد.

      PG – پیشنهاد والدین

این فیلم ها ممکن است دارای بخش هایی باشند که با روحیه کودکان سازگار نیستند و مشاهده آنها با بررسی والدین باید انجام بگیرد !

       R – نیازمند به بررسی

     زیر ۱۷ سال نیاز به سرپرست والدین یا بزرگسال دارد. حاوی برخی از صحنه های دلخراش است. والدین باید قبل از اینکه بچه های کوچک خود را با آنها در میان بگذارند، درباره این فیلم بیشتر بدانند.

       NC-17 – فقط بزرگسالان

     افراد ۱۷ سال و کمتر مجاز به مشاهده این فیلم ها نیستند. واضح است کودکان نیز مجاز نیستند.

 

 

 

⭐️ البته گاهی اوقات بعضی اوقات واژه UR یا NR را هم میبینم که درواقع Not Rated (NR) یا Unrated (UR) به معنی رده بندی نشده هست که من پیشنهاد میکنم نقد این فیلم ها را توی سایت های مختلف بخونید تا از اوضاع فیلم مطلع بشید ! 🙂

 

خب امیدوارم این پست بهتون کمک کرده باشه تا بیشتر با انواع رده بندی فیلم ها و سریال ها آشنا شده باشید و والدین عزیز بتونن تشخیص بدن که کدوم فیلم مناسب برای پخش برای خانوادست!

موفق و موید باشید – تیم آموزشی پلاس مووی ! ❤️

 

به این پست امتیاز دهید.
آشنایی با رده بندی سنی فیلم ها
3.88 از 8 رای